V uplynulých dnech přinesl Deník zprávu o tom, že několik zastupitelů obdrželo anonymní e-mail s rozsudkem z roku 2017 právě nad zastupitelem Vladislavem Liškou. Rozsudek s podmínkou 2,5 roku se týkal jeho zpronevěry z let 2010-12 a je i veřejně dostupný na webu Nejvyššího soudu, ke kterému se Liška neúspěšně dovolával.

close Mimořádné zastupitelstvo v Litoměřicích konané ve čtvrtek 11. ledna. info Zdroj: Deník/Karel Pech zoom_in Vladislav Liška (Naše Litoměřice)

Na mimořádném jednání zastupitelů ve čtvrtek 11. ledna opoziční zastupitel Filip Hrbek (ODS) vytkl Liškovi, že o své trestní minulosti nezpravil ani lídryni partaje, za kterou kandidoval, ani šéfa městské akciovky Enlitos, kde Liška působí jako člen představenstva. „Má zodpovídat za chod městské firmy, jeho odměna převyšuje plat docenta na filozofické fakultě,“ zdůraznil Hrbek.

Vladislav Liška ale věc nekomentoval, což avizoval už dopředu na začátku diskuze. „Na radu právníka k tomu vůbec nic nebudu říkat. V současné době podávám dvě trestní oznámení,“ prohlásil Liška, který má po osvědčení ve zkušební době 4 let v současnosti čistý trestní rejstřík. Ze zákona tak dostává i podmínkám působení v akciovce.

Podle Liškova kolegy z hnutí Naše Litoměřice Radima Studeného je informace o Liškově dřívější trestní minulosti pokus o očernění hnutí. Miroslav Jiránek (také Naše Litoměřice) se pozastavil nad tím, že se na zastupitelstvu probírá informace na základě anonymů.

Deník se po jednání zastupitelů Lišky zeptal, na koho zmíněná dvě trestní oznámení podává. Ani na to ale neodpověděl.

Mohlo by vás zajímat: Nové byty v Litoměřicích: Část projektů je ve finále, jiné jsou stále na papíře

Deník zmapoval projekty nového moderního bydlení v Litoměřicích | Video: Deník/Jaroslav Balvín