V Litoměřicích hasiči zasahovali u spadlého semaforu nebo silnici směrem na Kamýk, kde odstraňovali popadané stromy a větve. Problémy se objevily také v Lovosicích a několik stromů následkem větru spadlo i v Býčkovicích.

Nepříznivé povětrnostní podmínky zastavily provoz na některých tratích. Vlaky nejezdí například na úseku mezi stanicemi Litoměřice dolní nádraží a Velké Žernoseky. Důvodem je strom spadlý na trakční vedení. Předpokládaná doba omezení je naplánovaná do 15.30 hodin. Problémy byly také na trati mezi Lovosicemi a Prackovicemi nad Labem, kde byl provoz obnoven ve 13.30 hodin.

Několikaminutová zpoždění nabírají kvůli silnému větru také vlaky na Švestkové dráze. Podle informací společnosti AŽD, která provoz na Švestkové dráze zajišťuje, byla v úseku Litoměřice horní nádraží – Žalhostice zavedena náhradní doprava. „Silný vítr strhl střechu domu přímo do kolejiště. Předpokládaný konec omezení provozu je stanoven na 15.30 hodin,“ informovala AŽD. 

Ke 13. hodině vyhlásila společnost ČEZ Distribuce v Ústeckém kraji kalamitní stav.

„Přes zásobovací území ČEZ Distribuce přišla další vlna o síle vichřice. Ze západních Čech se přes severní Čechy přesunula směrem na východ,“ uvedla mluvčí ČEZ Soňa Holingerová s tím, že v Ústeckém kraji energetici pracují na opravě 25 poruch vysokého napětí. Bez elektřiny je 12 tisíc odběrných míst.

Odběratelé mohou podrobné informace získat na webech bezstavy.cz a cezdistribuce.cz