Hodnotitelská komise při posuzování neměla lehkou úlohu, v Ústeckém kraji se totiž už poněkolikáté uchází o značku nejvíc výrobků z celé ČR. Letos jich bylo 224 od 43 výrobců, největší zájem byl v kategorii Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas.

„Mám radost, že se nám daří držet nejen počty uchazečů, ale především kvalitu. Bohužel nás, ale především výrobce, sráží byrokracie, která soutěž provází. Některé požadavky jsou doslova nesmyslné a po první zkušenosti odrazují potravináře zúčastnit se dalších ročníků. O to víc si cením těch, kteří i přes bariéry vydrželi. Těší mě, že se nám hlásí mladí výrobci a hned vítězí,“ uvedla ředitelka Okresní agrární komory Most a hlavní organizátorka soutěže v Ústeckém kraji Ludmila Holadová.

Výrobky, které získaly prestižní značku, jsou vystaveny v pavilonu A Zahrady Čech. Návštěvníci je mohou ochutnat i zakoupit, ale jen do soboty 23. září.

Ve čtvrtek večer proběhlo taktické cvičení profesionálních hasičů z Litoměřic, Lovosic a dobrovolné jednotky z Litoměřic na lodi Cargo Gallery.
FOTO: Hasiči cvičili na lodi Cargo Gallery

Letos značku získaly: Retro šunkový salám Daniela Stříbrného z Loun, Vepřové maso od zrcadla VAROZA, s. r. o., Březno u Chomutova, Julčin tučný tvaroh s medem Barbory Marešové z Břvan, Kozí kefír Jakuba Laušmana z Držovic, Onďasův podmáslák Jiřího Ondečka z Děčína, Karamelový větrník Janky Kovandové z Libouchce, Sedmý schod Žatecký pivovar, spol. s r. o., Žatec a Květák Petra Tůmy z Českých Kopist.

Značku Regionální potravina získávají každoročně nejkvalitnější zemědělské nebo potravinářské výrobky, které zvítězí v krajských soutěžích. Jedná se o produkty vyrobené v konkrétním regionu, což je základní podmínka soutěže. Zároveň i podíl místních surovin je stanoven nejméně na 70 procent, hlavní surovina přitom musí být stoprocentně tuzemského původu. Výrobky tím mají pevnou vazbu k regionu.

Jiráskovy sady v Litoměřicích.
Máte rádi Jiráskovy sady? Hlasujte pro ně v anketě