Prestižní označení Regionální produkt České středohoří má dva nové nositele. Jsou jimi Hákův parní pivovar se sídlem v Mlékojedech na Litoměřicku a společnost Lázně Mšené. Certifikační komise jim tuto výsadu udělila 27. května.

Kompletní seznam všech certifikovaných produktů
najdete na stránkách
regionalni-znacky.cz.

„Všechna piva z Hákova pivovaru jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná a vyznačují se lahodnou chutí a výbornou pitelností. Pivovar produkuje klasické české ležáky, ale vyrábí i pivní styly: ležák, IPA, ALE, Sour beer, stout, New England IPA, IPL a další,“ popsali zástupci destinačního managementu České středohoří, které značku propůjčuje.

„Ocenění také získaly bylinkové koupele z Lázní Mšené, které mají jedinečné složení bylin působící blahodárně na pokožku těla. Na výběr je bylinková koupel pro správný stimul, bylinková koupel pro odpočinek a bylinková koupel pro uvolnění,“ doplnili.

Slavnostní odhalení sochy Středohoře v Hlinné.
Středohoř už dohlíží na krásné České středohoří. Jeho sochu odhalili v Hlinné

O obnovu certifikátu Regionální produkt České středohoří tentokrát žádalo sedm uchazečů. Uspěli Zámek a vinařství Lobkowicz Roudnice s vínem Fratava, Farma Držovice s výrobky z kozího mléka, Dvůr Perlová voda s pivem Lanýž, Rodinné Vinařství Mikulenkovi s vínem Tergus, BIO jablečný mošt od Ovocná farma Starý Týn a zážitky z HistoryPark a Jak na dřevo - truhlářské kurzy Jan Marek.

Regionální značky

Regionálních značek jsou v České republice desítky. Kromě Českého středohoří například Krušnohoří, Polabí, Poohří, Toulava nebo Haná. Podle Asociace regionálních značek, která jich podstatnou část sdružuje, jsou jednou z cest, jak zviditelnit konkrétní region a upozornit na zajímavé produkty, které zde vznikají. Také mají návštěvníkům regionu usnadnit orientaci v nabízených službách.

Udělení značky je podmíněno nejen původem zboží či služby v příslušném regionu, ohled bere také na ekologickou šetrnost a regionální jedinečnost.

Mohlo by vás zajímat: Koně jako terapeuti: Bývalý závodník Viktor teď pomáhá lidem v Břehoryjích

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín