V pondělních ranních hodinách náhle zemřel ve věku šedesáti devíti let. Deník připomene, co tato osobnost pro město Litoměřice znamenala.

„Grimmovi působili před lety v kulturní komisi města. V roce 1998 byl Jan Grimm jejím předsedou. Vždy byl velice aktivní a přicházel s úžasnými nápady.Díky tomu se v Litoměřicích podařilo uskutečnit mnoho zajímavých podniků. Například několik ročníků Výtvarných salonů, z nichž jeden byl dokonce v tunelu," vzpomínal dlouholetý přítel Jana Grimma a starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. Ten s Janem Grimmem mluvil naposledy v neděli večer. V pondělí ráno Grimm zemřel. „Byl to všestranný člověk, který měl spoustu dobrých nápadů. Podílel se na mnohých kulturních akcích – osobně i finančně. Pro kulturní obec je to veliká ztráta," zhodnotil umělcův odchod starosta Chlupáč.

Jan Grimm po sobě v Litoměřicích zanechal hned několik odkazů. Jako jeden z mála pořádal ve svém hotelu jazzové večery. „Měl jazz velice rád, sám hrával na kontrabas. Vše vytvářelo velice příjemnou atmosféru. Jezdili sem významní spisovatelé, herci a další osobnosti," připomněl Chlupáč. Vystřídali se u něho špičky českých jazzových muzikantů, jako například Jiří Kudrman, Svatopluk Košvanec, Abrhámovi a další.

Jan Grimm pořádal také pravidelná autorská čtení a různé akce vztahující se ke K. H. Máchovi, vše ve  spolupráci se svým občanským sdružením Salva Guarda. Co je však zásadní, velice se zasadil o realizaci odhalení sochy K. H. Máchy od J. V. Myslbeka.

„Byla to odvážná myšlenka. Jako vše, i toto dotáhl do konce. Když jej něco napadlo, bylo to, jako když strčíte do vagonu a ten se potom řítí po kolejišti závratnou rychlostí. Nakonec dojede až do cíle," vzpomněl akademický sochař a Grimmův zeť Libor Pisklák. „Dalo by se říci, že je to takový jeho pomník," uvažoval o soše Máchy starosta a dodal: „Byl to člověk, který patřil mezi patrioty města. Jan Grimm měl k Litoměřicím velice blízký vztah. Byla to jistě také rodinná záležitost."

Jan Grimm zaujal i svou výstředností. Svými nápady si kladl vysoké cíle, dokázal jich však dosáhnout i přes častou nedůvěru jeho okolí. „Když přednesl svůj návrh na zřízení výstavní síně v tunelu, všichni si mysleli, že se zbláznil. On to však dokázal. Byla to neskutečná práce. Tunel se musel vyčistit, vystavovaná díla se složitě instalovala. Dokonce tam nainstaloval i vagon. Byl to geniální nápad –  udělat z části tunelu salon," připomněl jeden z Grimmových počinů starosta Litoměřic.