S tím je srozuměn i místostarosta Karel Krejza z ODS, který o Červínově odchodu věděl. Naopak pro místostarostu Jana Szánta z ČSSD to je nová informace. „Slyším to poprvé. Nedomnívám se, že by toto rozhodnutí mělo  nějaký vliv na koalici."

„Vzhledem k tomu, že místostarosta Červín vystoupil ze Strany zelených, bude koalice na radnici nadále bez Strany zelených. Druhý zastupitel Petr Hermann, který byl na naší kandidátce, asi bude také s koalicí ODS a ČSSD," řekl Panaš. To potvrdil i Hermann. „Mám v úmyslu zůstat s koalicí."

Podle Krejzy není jasné, jak se nyní Strana zelených bez Červína bude chovat. „Byl předsedou zelených, pak se změnilo vedení a nebyl předsedou, teď není ani členem. Tato změna nebude mít žádný vliv na chod města. Oba pánové projevili vůli dále pracovat. Navíc, popravdě řečeno, jejich dva hlasy nejsou ani podstatné," uvedl  místostarosta. „Co se týče politiky současného vedení zelených, vždy byli opozicí. Nevidím tedy zásadní změnu."

Právě odlišný pohled na politiku ve Straně zelených uvedl Červín jako důvod svého odchodu. „Za uplynulý půlrok ze zelených odešli někteří lidé, kvůli kterým jsem tam byl. Naopak přišli lidé, s jejichž názory jsem se neztotožnil. Tito lidé navíc mají zcela odlišnou představu, tak jsem zvolil ústup. Co se týče radnice, zůstávám součástí koalice," vysvětlil Červín.

Podle Panaše zelení budou aktivní stranou. „Budeme vystupovat proti záměrům radnice, se kterými nebudeme souhlasit," oznámil.