Květnatá louka a zahrada u domu s chráněnými byty ve Štětí, přírodní zahrada v Brozanech nad Ohří, zeleň, záhony a zázemí pro cyklisty v Dobříni, vytvoření odpočinkového místa pod vrchem Kalich v Třebušíně, živý plot u letního kina v Litoměřicích, úpravy dvou školních zahrad v Roudnici nebo ptačí budky do lovosických parků. To jsou jen některé projekty zaměřené na ochranu nebo zkvalitnění životního prostředí, kterými se organizace a obce na Litoměřicku rozhodly vylepšit své okolí.

V rámci Environmentální výzvy štětské papírny Mondi bude v letošním roce částkou 500 tisíc korun podpořeno dohromady devatenáct subjektů. Mluvčí Mondi Milena Hucanová vysvětlila, že výzva se zaměřuje na projekty související s ochranou životního prostředí, ekologií, environmentálním vzděláváním, ale i úklidem a revitalizací zelených ploch v přilehlých obcích a městech.

„Mondi svou podporu soustředí do regionu ve vzdálenosti 30 kilometrů od Štětí, především se pak jedná o oblast Hoštky, Roudnice nad Labem, Mělníka, Litoměřic a jejich spádových obcí,“ přiblížila Hucanová.

Ředitel kvality a životního prostředí Mondi Štětí Jan Koubský připomněl, že výzva je pro podnik už tradiční aktivitou, ve které chce i nadále pokračovat. „Těší nás obrovský zájem spolků, jednotlivců i obcí zkrášlovat své okolí, rozvíjet ekologické aktivity a vzdělávat lokální komunitu napříč generacemi. Věříme, že Environmentální výzvou můžeme přispět a motivovat k udržitelnému rozvoji a zároveň budovat dobré místo k životu,“ uvedl Koubský.

Loni papírny prostřednictvím této výzvy podpořily 17 podobných regionálních projektů.