Městské slavnosti v Děčíně zahájil v pátek večer rekordní lampiónový průvod. Na Labském nábřeží a Tyršově mostě zářilo 3 894 lampiónů a tím byl překonán sedm let starý český rekord, který činil 1 331. Odhadem se přitom zahájení slavností zúčastnilo okolo osm tisíc lidí.

„Do poslední chvíle jsem byl skeptický a obával se, že rekord nepřekonáme. Kolegové mě přesvědčovali o opaku. Celkový výsledek ale předčil i ty nejodvážnější odhady,“ řekl radní Petr Michálek, který je šéfem realizačního týmu městských slavností.

Všichni, kdo se průvodu zúčastnili, zůstali na nábřeží a mostě, který byl přeplněn tak, že se přes něj nedalo přejít, i na slavnostní ohňostroj. První večer městských slavností ukončil svým koncertem Vláďa Hron. ¨

Slavnosti pokračují

Slavnosti v sobotu pokračují Festivalem Labe, kde vystoupí například Ewa Farna, Hana Zagorová, Chinaski nebo skupina Kryštof. Diváci si budou moci od 10 hodin vyzkoušet přelanění kaňonu Labe a zároveň slaňování ze zámku.

V neděli se pak koná Adrenalin Challenge a také Grand Prix Jet Ski Děčín, což je závod na vodních skútrech. Ve dvou rozjížďkách se představí jezdci z evropských států. Slavnosti budou pokračovat i následující dva víkendy.