Práce na zdevastované silnici začaly se zpožděním, Ředitelství silnic a dálnic původně počítalo, že nový asfaltový povrch budou silničáři pokládat během léta, nakonec se k tomu odhodlali na konci září.

Původní obavy, že frézování vozovky za plného provozu vytvoří několikakilometrové kolony aut a kamionů, se ale nevyplnily. Práce se „strefily" do uzavírky I/30 pro těžká nákladní vozidla, a to kvůli uzavírce v Ústí nad Labem. Opravy nakonec trvaly jen několik dní, v tomto týdnu silničáři finišují.

Za zpoždění prací může výběrové řízení, to proběhlo oproti původnímu plánu až v červenci. Hlavní opravou podle mluvčí ŘSD Niny Ledvinové má projít kruhový objezd u Lidlu. „V rámci této rekonstrukce opravíme i úseky I/30 v napojení na kruhový objezd," sdělila před třemi měsíci.

Silnice na Průmyslové ulici byla v dezolátním stavu, zvláště po letošní zimě byla plná výtluků, které způsobovaly i dopravní nehody. Policie ale přesnou evidenci nehod způsobených špatným stavem vozovky neeviduje.

ŘSD nyní otevřelo i úsek silnice do Siřejovic, konkrétně spojku mezi dvěma okružními křižovatkami. Tedy u kapličky v lovosické průmyslové zóně a na křižovatce s nájezdem na dálnici D8. Silničáři udělali kompletní rekonstrukci s položením nového asfaltového koberce po celé délce.

Ještě předtím ŘSD nechalo opravit most na lovosickém obchvatu. Proběhla sanace nosných konstrukcí a pokládka nového asfaltového koberce.