Pokud bude projekt vyhodnocený jako úspěšný, mohla by na náměstí vzniknout trvale. Tomu by ale musela předcházet dopravní studie a dlouhodobější testování. K vyhodnocení úspěšnosti celého projektu dojde v následujících měsících.

„Celý projekt hodnotím spíše kladně. Máme spoustu pozitivních reakcí, také dost negativních, ty ale nejsou nijak hysterické. Před trvalým zavedením pěší zóny je pochopitelně třeba vyřešit navýšení parkovacích míst v centru města. To by se podle mě dalo zrealizovat do letních prázdnin, kdy by se pěší zóna mohla zkoušet dlouhodoběji," vysvětlil místostarosta města Litoměřice Karel Krejza.

Hlavním autorem celého projektu je radní Lukáš Wünsch, který po celou dobu trvání projektu sbíral ohlasy lidí.

„Podle mě se testování povedlo. Je jasné, že pokud bychom pěší zónu zaváděli natrvalo, museli bychom lépe vyřešit otázku zásobování a parkovacích míst pro hendikepované. Nyní máme devět měsíců na to, abychom zvážili všechna pro a proti a rozhodli se, jak bude celý projekt pokračovat," uvedl Wünsch. Radní nyní čekají, jaké reakce občanů přinese příští týden, kdy se náměstí opět celé zprůjezdní.

V příštích jednáních prý budou vycházet zejména z ohlasů občanů. Vzhledem k různorodosti názorů by ale celá budoucnost pěší zóny mohla být pěkně tvrdým oříškem. V anketě na webu Deníku se vyjádřila většina hlasujících proti pěší zóně.

Co na to mládež?

anketaZdroj: archivBořivoj Tomeš, Litoměřice: Pěší zóna by na náměstí vůbec neměla být. V uličkách okolo náměstí je větší provoz a celé to zbytečně komplikuje dopravu.

anketaZdroj: archivHana Zimová, Litoměřice: Rozhodně se mi tento nápad nelíbí. Na náměstí je o dost méně parkovacích míst a všude okolo je větší provoz.

anketaZdroj: archivZuzana Novotná, Litoměřice: Celá pěší zóna je na špatném místě. Celý den na ni nesvítí sluníčko, takže je tam zima a stín.