Opatření se má týkat nebezpečné zatáčky na silnici číslo 240 vedoucí z Roudnice nad Labem ve směru Vědomice. V tomto místě již došlo k mnoha vážným dopravním haváriím. Mnohdy šlo o smrtelné nehody. Zatím poslední zde byla 9. října.

„Je to velice nebezpečné místo. Sice sem byly před časem instalovány šipky, které jsou viditelné už od mostu, ale kdo to tu nezná a nepřibrzdí, tak téměř nemá šanci zatáčku projet v pořádku. Domnívám se, že by bylo dobré umístit sem další značení, například příčné zpomalovací pruhy a podobně,“ říká starosta Vědomic Václav Tyl.

Podle něj je problém také v tom, že řidiči ohrožují nejen sebe, ale také chodce a cyklisty na nedalekém chodníku. „Mnoho řidičů už přeletělo chodník. Pro nás je to zakletá křižovatka. Došlo tu už opravdu k velkému počtu dopravních nehod,“ vysvětluje starosta.

Sama obec si nyní slibuje nepatrné zlepšení stavu díky instalaci nového osvětlení u přilehlého chodníku. To by mohlo situaci zpřehlednit v nočních hodinách. „Snad to alepoň trochu pomůže, ovšem je pravda, že tu k nehodám dochází v noci stejně tak jako přes den,“ dodává starosta.

Správcem komunikace je Správa a údržba silnic Ústeckého kraje (SÚS ÚK). Jak vysvětlil Michal Prajzler z litoměřického střediska SÚS ÚK, největším problémem v tomto místě je nepřiměřená rychlost, kterou tudy řidiči projíždějí.

„Z technického hlediska je toto místo v pořádku. Vozovka zde není nijak poškozena. Úsek je přehledný. Problémem je nekázeň řidičů a rychlost projíždějících automobilů,“ říká Michal Prajzler.

Jak dále upozornil, pokud by Správa a údržba silnic ÚK uvažovala o opatřeních, která by měla směřovat ke zvýšení bezpečnosti dopravy v tomto místě, musela by vše schválit Policie ČR a odbor dopravy roudnického městského úřadu.