Vedení Litoměřic před sebou má například složení slibu nového zastupitele, náhradníka za Jaromíra Mareše, který na svou funkci rezignoval letos v květnu z důvodu zvýšených pracovních povinností. Jeho nástupcem má být Ivo Elman, ředitel Technických služeb města Litoměřice.

Na programu schváleném radou je rovněž vzetí na vědomí vyhodnocení TOP problémů města 2016, rozšíření Zásobníku projektů nebo úprava hazardní vyhlášky. Ze seznamu adres, na kterých je možné sázkové hry či loterie provozovat, mají zmizet adresy Dlouhá 199/32 a 205/20.

Kdy a kde?Lovosičtí zastupitelé se sejdou už tento čtvrtek 23. června v 16 hodin v sále staré radnice ve Školní ulici. Veřejné jednání zastupitelů Litoměřic začne ve stejný čas v kongresovém sále hradu na Tyršově náměstí.

Lovosičtí zastupitelé budou mít na stole například prodej budovy bývalé ZUŠ v ulici Karla Maličkého a bývalé knihovny v Kostelní ulici. První z domů je na prodej už od roku 2012, zájem o něj nyní projevila pouze Farní charita Lovosice, která tam chce přestěhovat azylový dům pro ženy a matky s dětmi. Některým obyvatelům ulice se záměr nelíbí, radnice proto ještě v pondělí svolala projednání tohoto prodeje s veřejností.

Kromě toho se vedení města bude zabývat například rozdělením grantů, dotacemi a dary.