Kromě nyní rozkvétajících voňavých keřů šeříku a dalších dřevin, mohou návštěvníci obdivovat i pávy, kteří v zámeckém parku žijí. V období toku od jara do konce léta samce navíc zdobí prodloužené nadocasní krovky s typickými oky, které vějířovitě roztahují, aby přilákali pozornost samic.

Otevřená je i zámecká kavárna, která nabízí posezení na zahrádce přímo pod zámeckými arkádami.Na hlavní budově zámku zároveň pokračuje rozsáhlá rekonstrukce. Po jejím skončení bude v novém nejen fasáda a okna, ale i balustrády, arkády a sochy.V současné době je lešení postavené ze tří stran budovy, ta východní už září novotou.

Rekonstrukce začala už loni jaře a podle tamní kastelánky Jany Zimandlové by měla trvat přibližně do léta příštího roku.„Návštěvnický provoz opravy nijak neomezí. Zatím ale nevíme, kdy budeme moci zámek k prohlídkám otevřít,“ poznamenala kastelánka s tím, že na letní měsíce chystají oblíbené divadelní pohádky nebo komentované prohlídky parku.Na konci července se tam uskuteční také 22. ročník keramických trhů.