Modernizovaná kotelna nyní dokáže zajistit dodávku tepla i teplé vody jako záložní zdroj nebo při vykrývání špiček. A to nejen do domácností, ale také do nemocnice, hasičskému záchrannému sboru či na katastrální úřad.

Místopředseda představenstva společnosti Energie Holding, která je investorem projektu a provozovatelem výtopny CZT v Litoměřicích Libor Hrnčiřík přiblížil, že společnost zahájila postupnou modernizaci zdrojů tepla jak s ohledem na zlepšení čistoty vzduchu pro obyvatele Litoměřic a okolí, tak i pro zajištění ekonomického zdroje tepla pro odběratele při stále rostoucích cenách emisních povolenek.

Křešicemi, na hlavním tahu z Litoměřic do Mělníka, projedou denně stovky nákladních i osobních aut. Na dlouhé rovince v Litoměřické ulici řada z nich nedodrží povolenou rychlost.
Kamion za kamionem. Lidi u hlavní silnice v Křešicích obtěžuje hustá doprava

„Součástí této postupné modernizace tepelných zdrojů je právě i výstavba této moderní a záložní plynové kotelny s výměníkovou stanicí. Ta má společně s plánovaným geotermálním zdrojem energie a novým energetickým mixem zdrojů do budoucna nahradit stávající uhelné kotle. V současnosti bude plynová kotelna sloužit jako záloha pro vykrývání špiček v odběrech tepla, na které současná uhelná výtopna nedokáže dostatečně rychle reagovat,“ uvedl.

Kompletní rekonstrukci kotelny v Havlíčkově ulici, která trvala zhruba deset měsíců, prováděla firma OL Energy z Liberecka. Speciální plynový horkovodní kotel dodala na míru společnost Bosch Termotechnika.