Veselí u vody tak prožili účastníci tradičních neckyád v Hostěnicích, v Židovicích a Hrobcích, letos poprvé v Liběšicích a uplynulou sobotu v Žalhosticích a Radovesicích.

Svá plavidla si připravovaly skupiny nadšenců, dětem je zhotovili rodiče, akce pak pobavily všechny věkové skupiny účastníků. Žalhostické děti jsou u vody často, letos se zúčastnily druhého ročníku plavby Vodou portou, který pořádá mikroregion Porta Bohemica.

Některé se hned v úvodu prázdnin zúčastnily premiérového letního tábora v penzionu Romance v Srbské Kamenici. Děti z Radovesic prožily letos také premiérovou událost přívesnický tábor. Klání sedmi plavidel nejrůznějších konstrukcí, vedené zajímavými postavičkami na Ohři v Radovesicích, organizovala obec.

Neckyádu v Žalhosticích pořádala skupina občanů Přátelé Májky na labském ramenu. Zdejší recesisté nezapomněli na ministra financí a majitele nedaleké chemičky Andreje Babiše. Na Labi se plavila maketa Čapího hnízda, jeho sídla, jehož financování prošetřuje policie i evropské úřady kvůli podezření z dotačního podvodu.