Netradiční akci hostil v sobotu 24. února kulturní dům v Žalhosticích. Lidi z vesnice, ale i okolí tam zvali zástupci muslimské komunity Ahmadíja. Islámské hnutí obrody má heslo „Láska pro všechny, nenávist pro nikoho“. Podobná akce se zde konala po roce už podruhé.

Komunita je sice celosvětově zavedená, ale v Česku se teprve zajíždí. Stoupence má v Praze, Olomouci, Berouně, ale právě také v Žalhosticích. A to mezi jednou zdejší rodinou původem z Pákistánu. Tyto lidi dobře znají novoroční turisté, uklízejí totiž vždy po silvestru na Radobýlu.

Stoupenci spolku se věnují dobrovolné charitativní činnosti i v dalších místech Česka. Pomáhají třeba bezdomovcům a uprchlíkům z Ukrajiny. Po představení hodnot spolku čekala na hosty v žalhostickém kulturním domě ukázka kaligrafie a tradiční asijské jídlo.

Ahmadíja je islámské hnutí obrody  V roce 1889 ho v Indii založil Mirza Gulám Ahmad, který se prohlásil za mesiáše. Shromáždil kolem sebe odhadem na 400 tisíc stoupenců. Po jeho smrti v roce 1908 se hnutí rozšířilo do více než 200 zemí včetně těch západních. Společenství čelí pronásledování ortodoxních muslimů, zejména v Pákistánu. Věnuje se misijní i humanitární činnosti, například pomoci lidem bez domova. Od listopadu 2020 se hnutí z Německa rozšířilo do Česka. Registrovaný spolek má mužskou a ženskou část. Vystupuje s heslem „Láska pro všechny, nenávist pro nikoho“.