Ředitel školy Karel Kynzl uvedl, že všechny tyto předměty se školáci dosud učí v klasických třídách, neboť odborné učebny, kromě malé kuchyňky v přízemí, ve škole chybí. „Všechny nové učebny budou umístěné v podkroví školy. Vzniknou tam i odpočinkové zóny doplněné o sedací vaky a podobně,“ řekl ředitel s tím, že práce na projektu by měly začít v druhé polovině června příštího roku. Děti tak budou poslední školní dny trávit co nejvíce venku na různých projektových dnech. Hlavní část proběhne během letních prázdnin tak, aby byla co nejméně narušena školní výuka.

Mluvčí města Eva Břeňová informovala, že investice je vyčíslená na zhruba 25 milionů korun. „Město uspělo s žádostí o dotaci, která představuje 95 procent nákladů,“ poznamenala mluvčí. Součástí projektu bude také vybudování venkovního výtahu. Díky němu se „Masaryčka“ zařadí mezi další bezbariérové školy v Litoměřicích.

„Město nyní vyhlásí výběrové řízení na dodavatele stavebních prací, které by měly začít v červnu. Pokud vše půjde podle plánu, hotovo by mělo být na konci příštího roku,“ dodala Eva Břeňová.

Nové odborné učebny s moderním vybavením budou sloužit k výuce chemie, přírodních věd, informačních technologií, jazyků a chybět nebude ani výtvarná a řemeslná dílna. „Ve volných kapacitách je pak využijí i další základní a mateřské školy, stejně jako žáci Základní školy speciální a praktické v Dalimilově ulici,“ doplnila vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Andrea Křížová.

Základní škola Masarykova ve Svojsíkově ulici není jedinou v okrese, která uspěla se žádostí o dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Na konci listopadu byla dokončena také učebna přírodních věd na ZŠ ve Velemíně. Za tři a půl milionu tam byla modernizovaná třída a vznikl i vnitřní skleník a venkovní učebna s jezírkem a arboretem.