Zájem o letní dětské tábory v poslední době stále narůstá. Někteří pořadatelé museli pro neustálé dotazy rodičů vypsat termíny táborů mnohdy již v lednu. Teď mají plno a narychlo vypisují další. Největší zájem je o zájezdy k moři 
či pobyt s koňmi.

„Celkem máme 140 míst, volných už jich je jenom 12. Rok od roku se zájem zvyšuje, museli jsme dokonce otevírat další turnus 
v červenci," sdělila pořadatelka letních dětských táborů na farmě Třebušín – Zababeč Dagmar Voštová.

Obliba roste také u pobytů u moře. Litoměřický Dům dětí a mládeže Rozmarýn pořádá letní dětský tábor v italském Riccione. „Letos jsme uspořádali dva letní výjezdové tábory. Oba máme již plné, přijímáme pouze náhradníky. Výjezdy do zahraničí pořádáme teprve druhým rokem. Zájem je velký," uvedla zástupkyně ředitele DDM Rozmarýn Martina Kočárníková.

Tuzemské tábory nabízejí pobyt v podmanivé přírodě Čech i Moravy. Na výběr jsou destinace v blízkém okolí, ale i daleko za hranicí regionu.

„Letos pořádáme dětský tábor v Jižních Čechách poblíž osady Roželov – asi 10 km od Rožmitálu pod Třemšínem. Každoročně připravujeme různá témata. S dětmi objevujeme historii nebo „putujeme po světě". Letošním tématem je ruská Sibiř. Děti se nám stále vracejí. Volná místa však ještě máme," informoval předseda občanského sdružení Jety 98 Jiří Šálek.

Pro rodiče, kteří by své ratolesti rádi na tábor poslali, ale mají strach je pouštět daleko od domova, se nabízí další příjemná varianta – tábory nedaleko jejich domova. K dispozici jsou pobyty v Oparnu, Třebušíně, Levíně či tábory na Českolipsku. Zajímavou alternativou jsou i příměstské tábory. Ty dětem nabízejí aktivity během dne. Přespávají přitom většinou ve svých domovech. Letos na děti čeká například indiánská stezka, putování s Sherlockem Holmesem či Kelty a jiná témata. Volných míst je zatím dostatek.

Ceny dětských táborů se pohybují okolo 4,5 tisíc Kč až do pěti tisíc za pobyt. Nabízejí se však i slevy pro sourozence či možnost splátek.