Zájem byl nejen o tradiční expozice. Letošní novinkou je i samostatný vinařský pavilon nebo několik vzorových zahrad. Akce potrvá do 21. září.


Nejlepší potraviny kraje: Paprikáš i koláček

Rekordní počet výrobků přihlásili letos producenti do dvou tradičních soutěží Potravina Ústeckého kraje a Nejlepší potravinářský výrobek  kraje roku 2013.
Odborníci na včerejším zahájení 37. ročníku veletrhu Zahrada Čech v Litoměřicích ocenili v soutěži Potravina Ústeckého kraje například žateckou výběrovou šunku z H+B jatek Žatec, novobranské korálky z Rodinné firmy v Litoměřicích a čerstvý kozí sýr Legenda Barbory Marešové z Břvan.

Na dalších místech se umístily: Biomáslo cihla Polabských mlékáren z Varnsdorfu, kvasový chléb z Limmy Food v České Kamenici, čokoládový dort Roberta Beránka z Libochovic, sadařův jablečný mošt z Lope Fruit Šepetely, svádovské jahody a lužické bramborové šišky s mákem Karla Švambery.

Nejlepší potravinářské výrobky roku 2013 z regionu najdete v tabulce.

Sedm z 18 vítězných cen z obou soutěží putovalo k výrobcům do okresu Litoměřice, pět na Děčínsko. Oceněné výrobky jsou vystavené a je možné je koupit na veletrhu Zahrada Čech, a to až do 21.září ve vstupním pavilonu A.

Výrobky roku Ústeckého kraje

- Francouzská paštika, Vojtěch Strauss, Most

- Paprikáš. Uzenářství Chovaneček – Rodinná firma, Litoměřice

- Lužický sýrový měšec, Polabské mlékárny, Varnsdorf

- Bohunka s brusinkami, Bohušovická mlékárna

- Smetanový koláček, Alena Šedivá, Krásná Lípa

- Ovocný dort Sofia, Robert Beránek, Libochovice

- Müller Thurgau – pozdní sběr, Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice n. L.

- Brambory Laura, Stanislav Štrympl, Zahrada Svádov, Ústí nad Labem

- Ovocné tiramisu v čokoládě, Petra Peštiková, Děčín