Stejně jako loni budou tento rok Velikonoce úplně jiné. Koronavirus a nařízení vlády je znovu ochromily. Koledníky v ulicích s pomlázkami potkáme asi jen zřídka a malovanými kraslicemi se můžeme těšit jen doma s rodinou, místo na trzích a výstavách.

Pojďme si proto společně připomenout, jak třeba před jedenácti lety V Hrušovanech na Litoměřicku vyrážel na Zelený čtvrtek průvod dětí s řehtačkami po vesnici, kde se tato tradice udržuje po desetiletí. Nebo jaké tehdy pekli velikonoční beránky na Integrované střední škole v Litoměřicích. Z roku 2012 a z loňska jsou fotografie koledníků z Chodovlic na Lovosicku.

Tak bavil jarmark v Úštěku v roce 2017 

Tak hodovali na Třebenicku v roce 2018

Připomeňme si velikonoční jarmark v Litoměřicích před sedmi lety nebo a o dva roky později tradiční výstavu v muzeu kraslic v Libotenicích a velikonoční jarmark v gotickém hradu v Litoměřicích. Podívejte se, jak vypadal tradiční velikonoční jarmark s obří slepicí v Úštěku v letech 2018 a 2019 a také v roce 2012. Desítky věřících se sešly v roce 2016 na nádvoří biskupské rezidence v Litoměřicích, aby všichni společně oslavili Květnou neděli. Pro křesťany tím začalo nejdůležitější období roku, takzvaný svatý nebo pašijový týden. K věřícím promluvil litoměřický biskup Jan Baxant a požehnal zeleným ratolestem, které si lidé přinesli.

Na jedné z velikonočních výstav jsme pro vás získali i zajímavý recept, který můžete vyzkoušet.

Velikonoční nádivka zvaná hlavička

Budeme potřebovat:
20 dkg uzeného masa
20 dkg vepřového masa
20 dkg drůbežích jater
25 dkg rohlíků
25 dkg strouhanky
20 dkg slaniny
10 dkg sádla
3 dcl mléka
1 dcl černého piva
2 cibule
5 vajec
hrst petržele, pažitky, trocha muškátového oříšku, pepř, sůl, tuk na vymazání pekáče

Postup:
Maso uvaříme, na 1 cibuli a polovině sádla orestujeme játra, zalijeme pivem a podusíme. Maso a slaninu rozkrájíme na kostičky, vložíme do mísy a přidáme játra s pivem, do druhé mísy vložíme rohlíky nakrájené na kostičky, přidáme strouhanku, zalijeme mlékem, necháme vsáknout a potom přidáme do mísy k masu. V druhé polovině sádla a druhé cibuli orestujeme bylinky a přidáme do mísy k ostatním přísadám. Na závěr přidáme osolená a opepřená vejce s trochou muškátového oříšku, směs promícháme, vložíme do vymazaného pekáče a pečeme ve vyhřáté troubě asi 40 minut.