Podle této smlouvy Všeobecná zdravotní pojišťovna počítá s tím, že od 1. ledna 2013 skončí natrvalo gynekologie, porodnice a dětské oddělení. Dále podle představ pojišťoven bude v roudnické nemocnici chirurgické oddělení včetně jednotky intenzivní péče pouze jeden rok. Interna s „jipkou" bude omezena jen na tři roky. Lůžka LDN mají být zachována v nezměněném režimu.

„Mohu to potvrdit. Tuto smlouvu jsme dostali. Podmínky odmítáme a smlouvu v tomto znění nepodepíšeme," sdělil Deníku jednatel Podřipské nemocnice s poliklinikou Josef Krajník.

„Tato smlouva je pro nemocnici nevýhodná. Za těchto podmínek nelze udržet provoz. Ministerstvo zdravotnictví s VZP říká, že nemocnici neruší. Vytváří ale podmínky pro to, aby skončila," řekl poslanec Věcí veřejných David Kádner, který debatu o roudnické nemocnici se pokusil dostat na jednání poslanecké sněmovny.

„Nemocnice vykázala výsledek hospodaření za rok 2011 zisk ve výši 586 tisíc korun. Za rok 2012 je reálný předpoklad, že výsledek hospodaření bude opět kladný. Ptám se tedy neustále pana mistra Leoše Hegera, komu roudnická nemocnice vadí? Na tuto a další otázky ale ministr stále neodpovídá," dodal poslanec Kádner.