Úterý

11.30 - Vytrvalý déšť nad Litoměřickem již ustal a změnil se v občasné přeháňky. Hladiny potoků klesají. Důsledkem lijáků se však začíná opět zvedat hladina Labe. To dosáhlo před 10. hodinou ranní 1. stupně povodňové aktivity.

10.30 - Velká voda zkomplikovala dnes ráno dopravu mezi Libochovany a Ústím nad Labem. Za obcí Libochovany se v blízkosti kamenolomu utrhla část svahu, která se sesunula na vozovku. Situaci ještě během rána vyřešila Správa a údržba silnic, která zajistila odhrnutí bahna na protější pole. Silnice byla opět zprůjezdněna.

Pondělí

18.00 - Obec Ploskovice již zajistila odstranění překážek z potoka, zdejší obyvatelé očekávají, jestli voda ještě stoupne nebo začne konečně klesat. "Pařez jsme museli odstranit svépomocí. Od hasičů nám bylo řečeno, že nám s tím pomoci nemohou. Nemají totiž potřebnou techniku," uvedla starostka Věra Petrů.

16.00 - Situace v okolí Ploskovic se stále zhoršuje. "Potok ve Vinném se už vylil z břehů, situace je stále horší a horší. Nyní potřebujeme odstranit překážky z potoka. Sháníme někoho, kdo nám pomůže odstranit pařez z koryta, aby mohla voda lépe protékat a nevylévala se ven. Nemůžeme ale nikoho sehnat," informovala starostka Ploskovic Věra Petrů.

13.00 - Ve Velkém Újezdě se vylil potok z břehů a zaplavil dvůr obyvatelům, kteří byli již dvakrát vyplaveni v srpnu. "Zatím to není tak drastické jako v srpnu, ale předpokládáme, že nejhorší situace bude v noci," obává se starostka Býčkovic Věra Petráková.

Potíže jsou i v samotných Býčkovicích, kde voda zatopila sklep mlýna a zahradu jednoho z domů u potoka. Obyvatelé se ale obávají, zda se voda nedostane i do zdejší bytovky. "Čekáme, co bude. Nic jiného nám ani nezbývá. Pršet zřejmě nepřestane, ale doufáme, že nebude lít tak, jako minule," popsala napětí v obci Věra Petráková.

V některých zatopených oblastech zasahují hasičské jednotky, které čerpají vodu ze sklepů. Ty jako první v noci vyjížděly na Úštěcko.