Pořadatelům došly přihlášky na zhruba 700 zvířat od chovatelů z Ústeckého i sousedních krajů.

Odborná část výstavy, což je posuzování zvířat, proběhne v pátek, expozice pro veřejnost bude otevřena v sobotu od 8 do 17 hodin. „Akci pod záštitou starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče připravujeme pro širokou veřejnost, především pro rodiny s dětmi. Tady se nejlépe dozví, co chovatelství obnáší. Zkušení i ti nejmladší vystavovatelé jsou připraveni předat každému zájemci své rady a zkušenosti. Výsledkem může být i nákup kvalitního chovného materiálu,“ uvedl předseda organizace Jiří Andrle.

Zvířecí hřbitov na úpatí hory Říp u Vražkova.
Na zvířecím hřbitově pod Řípem odpočívají nejen pejskové a kočičky

Vzhledem k tomu, že některé tradiční výstavy v regionu se z důvodů protiepidemických opatření nekonaly, očekávají pořadatelé v Žitenicích velmi dobrou účast chovatelů z těchto organizací. Chybět tu nebudou holubi a drůbež chovatelů z přátelské organizace ze saského Sibnitz. „Do Žitenic se vždy těším, letos o to víc, že naše srpnová výstava byla zrušena i s tradiční libochovickou poutí. Vystavovat budu plemeno králíků činčil velkých. Rád bych pozval zájemce na naši podzimní okresní výstavu králíků a holubů do Libochovic 23. a 24. října,“ prozradil Ladislav Markvart. Další chovatelské výstavy připravují na září organizace v Roudnici nad Labem a Bohušovicích nad Ohří.

Výstaviště v Žitenicích je hned na začátku obce a cesta k němu může být příjemnou procházkou. Pořadatelé připravili pro návštěvníky i několik doprovodných akcí včetně oblíbené ukázky králičího hopu. Svou účast přislíbil chovatel koček a včelaři, k vidění budou i akvarijní rybičky.