„V prostorech Zahrady Čech v Litoměřicích se budou podávat delikatesy přímo z rukou mistrů svého oboru, a to jak v pavilonech, tak pod širým nebem," uvedl Machoň. Návštěvníky láká na hmyzí show v podání kuchaře Davida Švejnohy, molekulární a prvorepublikovou kuchyni, školu vaření či míchané nápoje.

Kuchař a cestovatel David Švejnoha, který se snaží propagovat myšlenku hmyzu jako potravy, připraví červy, šváby či sarančata. Z kuchařů známých z televize do Litoměřic poslední říjnový víkend přijede kromě Zdeňka Pohl-reicha také porotce televizní soutěže MasterChef Radek Šubrt nebo vítěz reality show Na nože Robert Zatloukal. „Předvedou, jak vařit z ryze českých surovin. Všichni se utkají v souboji kuchařů," dodal Machoň.

Pořadatelé chtějí, aby měl jejich festival dobrého jídla větší záběr než obdobné podniky jinde. „Chceme se zaměřit na regionální potraviny a regionální značky, které pocházejí z Ústeckého kraje," uvedli na webu festivalu. Součástí programu budou kuchařské soutěže pro návštěvníky, vyhrát mohou setkání s nejlepšími šéfkuchaři a degustační zájezdy po světě.

Měsíc před festivalem jídla a vaření ožije litoměřické výstaviště Zahrada Čech největší akcí roku. Na veletrh pro zahrádkáře a kutily Zahrada Čech přijíždí každoročně desítky tisíc lidí, vloni jich bylo více než 90 000.