Ti přivezou do areálu celkem 5 021 psů z 272 plemen. Pořádající Kynologický spolek Litoměřice a občanské sdružení Nord Bohemia Canis poprvé organizují v jeden víkend dvě výstavy a návštěvník tak může vidět stejná plemena jak v sobotu, tak v neděli.

Každý den se bude posuzovat ve 43, respektive 44 kruzích, kde budou rozhodčí dopoledne vyhodnocovat nejlepší jedince a rozhodovat o udělení některého prestižního titulu. Odpoledne pak proběhne v amfiteátru celá řada soutěží. Vyvrcholením klání je určení vítěze dne a z těchto dvou jedinců pak vzejde v neděli vítěz výstavy. Podruhé v historii výstav bude pořádána Velká národní cena, ve které se utkají pouze psi národních plemen FCI uznaných i neuznaných.

„Rozhodovat bude na 50 zkušených rozhodčích z devíti zemí, o organizaci se pak stará na 200 nadšených pořadatelů, kteří nám každoročně pomáhají realizovat téměř bezproblémový průběh této v regionu největší kynologické akce. Návštěvníci mají i letos možnost na výstavách spatřit jak v Česku tradiční plemena, tak některá dosud v Litoměřicích nepředstavená,“ říká dlouholetý ředitel výstavy Josef Němec.

Václav Sedlák