Spolu s ním se do vedení města probojovalo dalších jedenáct jeho straníků. Celkem dvanáct mandátů v pětadvacetičlenném zastupitelstvu a získaných 40,58 % všech odevzdaných hlasů je pro ANO obrovský úspěch.

„Čekali jsme šest, sedm míst v zastupitelstvu. Ty nejodvážnější odhady hovořily o osmi mandátech," řekl k výsledku lídr hnutí ANO 2011 v Lovosicích Milan Dian.

Vyjednávací pozici o budoucí koalici na lovosické radnici má ANO díky suverénnímu vítězství výrazně jednodušší. „První jednání jsme naplánovali už na nedělní večer. V té době jsme však ještě počítali s menším počtem mandátů. Výsledek tedy zatím nechci předjímat," uvedl Dian.

Zastupitelé v LovosicíchANO 2011 - Milan Dian, Jan Landa, Vladimír Šuma, Jan Lisa, Monika Zemanová, Vladimír Hieke, Libuše Tomanová, Přemysl Živný, Jiří Puchar, František Sedláček, František Zukerstein, Božena Plicková; ODS - Vojtěch Srba, Jan Jakub, Ondřej Pšenička; KSČM - Milan Šramota, František Hrdlička, Josef Trefný; ČSSD - Lenka Lízlová, Daniela Deusová, Eva Rudiková; PRO Sport a Zdraví - Michaela Hedánková, Marek Hřebík; STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ - Tomáš Rotbauer; TOP 09 a nezávislí - Jiří Motl

Druzí v pořadí skončili po volbách v Lovosicích komunisté vedení Milanem Šramotou. V zastupitelstvu získali tři mandáty. Oproti výsledku z roku 2010 však o jedno křeslo přišli.

Stejný počet mandátů jako KSČM, tedy tři, bude mít v novém vedení města ODS, ta oproti nynějšímu stavu ztratila dva mandáty, ČSSD dokonce tři. Tu bude v novém vedení radnice zastupovat vedle současné starostky Lenky Lízlové také Daniela Deusová a Eva Rudiková.

Z kandidátní listiny TOP 09 a nezávislých se do zastupitelstva nakonec probojoval jen házenkář Jiří Motl. Získal od voličů tolik hlasů, že stačily i na přeskočení lídra hnutí, zastupitele Zdeňka Šorala. Podobná situace se opakovala i v uskupení Starostové a nezávislí, které do voleb vedl současný zastupitel Vladimír John. Před ním lidé však dali přednost třebenickému strážníkovi Tomáši Rotbauerovi.

Zcela bez mandátu skončilo hnutí Otevřená radnice zastupitele Arpáda Gebura a Spojení demokraté Sdružení nezávislých současné místostarostky Vladimíry Novákové.

Lídr ANO Milan Dian: „Zisk 12 křesel nás překvapil"

Milan Dian.Úspěch ve volbách kandidáti hnutí ANO 2011 v Lovosicích čekali. Zcela suverénní vítězství v podobě dvanácti zastupitelských křesel je podle slov lídra Milana Diana ale překvapilo.

Dvanáct mandátů v pětadvacetičlenném zastupitelstvu. Čekali jste to?

Čekali jsme šest, sedm míst v zastupitelstvu. Ty nejodvážnější odhady hovořily o osmi mandátech. Volební výsledek nás překvapil. Na druhou stranu také jasně ukázal touhu občanů po změně, lidé jsou současným řízením města otrávení.

Cítíte se na „starostování"?

O tom, zda bych byl ochotný stát se starostou města, jsme společně jednali už při výběru lídra pro naše hnutí. Je to velká zodpovědnost. Možnost, že bych se stal starostou, je v tuto chvíli samozřejmě ale reálná.

Strážník je zastupitelem

Tomáš Rotbauer.Jednou ze zajímavostí letošních komunálních voleb je postup do zastupitelstva, který se podařil Tomáši Rotbauerovi v Lovosicích.

Dosud je známý především díky své práci strážníka třebenické městské policie a amatérského historika. V zastupitelstvu má jasný cíl. „Chci se zaměřit na bezpečnostní politiku. Rád bych zlepšil například spolupráci městské a státní policie. Především ale děkuji za tak výraznou podporu, vážím si jí," řekl Tomáš Rotbauer, který v Lovosicích, kde žije, kandidoval za uskupení Starostové a nezávislí. Do zastupitelstva se dostal jako jediný zástupce tohoto sdružení, když postoupil ze 3. místa kandidátky. Získal 385 preferenčních hlasů.

Funkce zastupitele podle zákona nijak nekoliduje s prací pro městskou policii. Zda by vstoupil do koalice, zatím neví. „Budeme o tom jednat," uvedl.


Poražená voleb: Místostarostka Nováková končí

Vladimíra Nováková.Lovosická místostarostka Vladimíra Nováková se v letošních volbách postavila do čela zcela nového hnutí s názvem Spojení demokraté Sdružení nezávislých a neuspěla. Volební výsledek v podobě pouhých 2,52 % získaných hlasů nestačil na jediný mandát.

„S výsledkem spokojená nejsem. Dostavil se v podobě volební prohry, ale bohužel i zklamání a znejistění samotného volebního výsledku v Lovosicích vinou opakovaného kupčení s hlasy a nepravdivých pomluv," sdělila k situaci ve městě současná místostarostka a lídryně poraženého uskupení.

Z neúspěchu viní především negativní kampaň vedenou vůči své osobě. „A fenomén hnutí ANO," dodala.

S možností, že by její sdružení mohlo skončit bez zastoupení v zastupitelstvu, prý počítala. „Přesto jsem doufala alespoň v jeden mandát," svěřila se.

Ve vedení města se chce Vladimíra Nováková angažovat minimálně do ustavujícího zastupitelstva. „Poté bych se chtěla naplno věnovat své dceři, která v listopadu oslaví 1. narozeniny. Dění v Lovosicích mne ale vždy zajímalo, zajímá a zajímat bude. Takže i nadále zůstanu aktivním občanem, který bude zastupitelstvo města pečlivě navštěvovat," dodala ke svým nynějším plánům.

Nováková zastávala post místostarostky od roku 2010. Ve funkci tehdy nahradila dva odstupující místostarosty Jana Jakuba a Vladimíra Johna. Do dosluhujícího zastupitelstva byla zvolena z kandidátky TOP 09. Zastupitelkou je ale už od roku 2006, kdy kandidovala za ODS.