Jako první v okrese Litoměřice proběhl už 19. září výlov rybníku u kempu v Brozanech nad Ohří, který obhospodařuje místní skupina Českého rybářského svazu v Doksanech. Podle slov jejího předsedy Václava Šťástka bylo vyloveno 510 kilogramů kaprů, 16 kilogramů štik a 40 kilogramů bílých ryb.

Tradici má výlov největšího rybníku Chmelař v Úštěku, který připravilo Rybářství Doksy na středu 4. listopadu. V Budyni nad Ohří je výlov naplánován na sobotu 14. listopadu, naopak roční přestávku má výlov nádrže ve Straškově.

Příznivci Petrova cechu si přijdou na své tuto sobotu, 24. října, kdy proběhne od 11 hodin výlov Milešovského rybníku. Pro návštěvníky je připraveno občerstvení včetně rybích specialit a pro zájemce prodej ryb.

„Každý rok na jaře do rybníku nasadíme kapříky a na podzim jich vylovíme zhruba 350. I když letos panovalo přes léto velké vedro, nepředpokládám, že by ryby měly menší hmotnost než v jiných letech. Rybník pod obcí je dost velký a hluboký a ryby nestrádaly ani hlady. O krmení a údržbu a také o výlov se starají naše Komunální služby," vysvětlil místostarosta Velemína Petr Janda.

Přímo v Milešově má obec ještě jeden menší rybník, který slouží ke sportovním účelům, lov povoluje obecní úřad.