Aktuálně je průjezd ulicí uzavřený a realizace projektu rekonstrukce má být zahájena ihned po dokončení právě probíhající rekonstrukce kanalizace. V té souvislosti došlo již před několika dny k vykácení téměř čtyř desítek vzrostlých stromů lemujících obě strany silnice.

„V ulici jsme pokáceli celkem 27 stromů na povolení odboru životního prostředí, dalších 8 stromů bylo podměrečných. Namísto toho dojde k vysazení 40 stromů nových," upřesnil Ladislav Pošík, investiční technik odboru územního rozvoje městského úřadu.

Vizualizace, kterou město zveřejnilo, podnítila dotazy na budoucí počet parkovacích míst, který se podle projektu zvýší. „K dnešnímu dni ulice disponuje přibližně 140 parkovacími místy, dvě místa jsou k tomu vyhrazena pro invalidy.

Vinařské Litoměřice 2017, pátek 21. dubna.
Na Vinařské Litoměřice letos přišlo rekordních pět tisíc lidí

Nově bude v ulici parkovacích míst 148, další dvě místa pro invalidy a pět případných rezervních míst," dodal Ladislav Pošík.

S diskutovaným cyklopruhem projekt nepočítá, byl by na úkor parkovacích stání nebo chodníků. „Požadavek na cyklopruhy jsme měli, ale od policie přišlo vždy stanovisko, že by musely být na úkor plochy pro parkování. Pokud se ale v budoucnu odvážíme tato stání zrušit, pruhy pro cyklisty mohou vzniknout," řekl již v minulosti místostarosta Karel Krejza.

V Sovově ulici zůstane pruh pro zásobování, přibudou dvě místa na dočasné parkování (K+R) u bočního vstupu do školy. Páteřním prvkem má být nová, asfaltová, šest metrů široká vozovka vedoucí od ulice Masarykova až Na Valy, na kterou naváže výstavba podélných i šikmých parkovacích stání ve všech úsecích mezi křižovatkami.

Vyhlídkové lety na Řípské pouti 2017
OBRAZEM: Vyhlídkové lety na Řípské pouti

Rekonstruovány budou i chodníky s vybudováním bezbariérového přístupu z Palachovy ulice až k hornímu vlakovému nádraží. Jako bezbariérové jsou navřeny i autobusové zastávky v jižní části ulice. Dále například asfaltovou plochu před kinem nahradí malé náměstíčko se zelení a před restaurací Johannahof zbude místo na novou předzahrádku.