„Představitelé divadla nechtěli hru odehrát v Domě kultury. Důvodem je velikost sálu a věk herců. Jednoduše řečeno se obávají, že takový sál neukřičí. Neměli ani zájem o ozvučení mikrofony. Ze stejného důvodu není možné ani přidat další představení v divadle. Dvě za večer by byly příliš náročné," vysvětluje Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení, pod které Divadlo K. H. Máchy spadá.

„Velmi nás mrzí, že nemůžeme uspokojit všechny zájemce o vstupenky, snažíme se sem Divadlo Járy Cimrmana opět přivést, ale zájezdy mají mnoho měsíců předem rozdělené. Na nás se dostane řada tak jednou za dva roky, bohužel," dodává Věra Kmoníčková.

Hru Posel z Liptákova, ve které by se měl objevit například Zdeněk Svěrák, odehrají divadelníci v Litoměřicích 2. prosince. Oblíbené Divadlo Járy Cimrmana se na Litoměřicku neobjevuje zdaleka poprvé. Před časem například uvedli hru Blaník ve štětském kulturním středisku.

Ve fotogalerii si prohlédněte snímky ze hry Vražda v salonním coupé, kterou Cimrmani sehráli v Litoměřicích v roce 2009.