Cisterna, která v areálu společnosti jen několik chvil před nehodou, vykládala vodík, se při výjezdu zpět na komunikaci střetla se sanitním vozem. V sanitce v tu chvíli seděl jen řidič, který při srážce utrpěl zranění a byl převezený k dalšímu ošetření do nemocnice.

Na místo přispěchali roudničtí profesionální hasiči. Velitel zásahu Radek Pochman uvedl, že hasiči nejprve zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření. „K nehodě jsme byli odvoláni z probíhajícího výcviku na ledě v Račicích," poznamenal velitel zásahu.

Silnice, která po nehodě zůstala několik hodin uzavřená, je podle starosty Židovic Miloslava Krejného poměrně častým dějištěm dopravních nehod. „Letos je to už druhá nehoda na tomto úseku," řekl starosta s tím, že řidiči na rovném úseku v obci často nedodržují povolenou rychlost.

Stalo se: Místo do babyboxu pohodila dítě na poli. Ústecký soud řeší vraždu novorozeněte

Mluvčí litoměřické policie Pavla Kofrová uvedla, že přesné příčiny nehody zatím nejsou zcela známy a jsou předmětem dalšího šetření.

Nehoda u v Židovicích nebyla v pondělí jedinou, která se na Litoměřicku stala. Ke srážce sypače a osobního vozidla došlo na místní komunikaci v Kyškovicích na Roudnicku. Další nehoda se zraněním se stala na silnici mezi Roudnicí a Dušníky na silnici číslo II/246. Osobní auto tam sjelo mimo vozovku.

RUŠNO MĚLI POLICISTÉ I O VÍKENDU

O uplynulém víkendu vyjeli dopravní policisté v litoměřickém okrese ke třinácti dopravním nehodám. Podle Pavly Kofrové jedna osoba při nich utrpěla těžká zranění.

„Celková škoda je odhadnuta na 647 tisíc korun. Hlavními příčinami nehod byla v šesti případech nepřiměřená rychlost. Dále nesprávný způsob jízdy a nesprávné předjíždění. A v jednom nedání přednosti v jízdě," prozradila Kofrová a doplnila, že dechové zkoušky na alkohol byly negativní u všech řidičů.

Po Litoměřicích pobíhal divočák, více čtěte zde: Postřelené divoké prase se vydalo městem do šaten školy

„Za stejné období loňského roku evidujeme sedm nehod, při kterých došlo k lehkému zranění dvou osob. Hmotná škoda byla vyčíslena na 185 tisíc korun. Hlavními příčinami havárií byla nepřiměřená rychlost a nesprávný způsob jízdy. Požití alkoholu bylo zjištěno u jednoho z havarujících řidičů," připomněla mluvčí litoměřické policie.