Dlouho nosila vlasy delší než kolik sama měří a i když je v posledních letech výrazně zkrátila, stále jí sahají do půli lýtek. Někdejší majitelka českého rekordu už je prý nosí jen pro radost. Primát nejdelších vlasů už přenechala jiným, odstěhoval se ale jen v rámci okresu. Převzala ho totiž Marta Trávníčková z Roudnice nad Labem, vzdálené jen 18 kilometrů.

Paní Erbenová už prý délku svých vlasů ani nesleduje. "Už to ani neměřím, teď mají okolo 150 až 160 centimetrů. Rekordy jsem si už vyzkoušela a už je nehoním, teď mám vlasy jen pro okrasu," řekla ČTK sedmačtyřicetiletá žena. Vlasy nosí obvykle spletené do dlouhého copu a když si ho rozpustí, spadnou jejich konečky až k lýtkům. "Každý rok přiroste tak 10 centimetrů, ale ty si většinou nechám ostříhat," dodala. I tak prý ale její vlasy budí ve společnosti pořád značný rozruch. V dobrém slova smyslu.

Její příběh připomíná kariéru sportovce. "Nám ženským po čtyřicítce už vlasy rostou pomaleji, dohání mě už i desetiletá dcera. Roste jí to hrozně rychle," řekla se smíchem sedmačtyřicetiletá Erbenová. Vloni navíc přenechala český primát Martě Trávníčkové. "Její vlasy mají podle posledních měření okolo dvou metrů. Naposledy jsme zaznamenali délku 209 centimetrů," řekl ČTK Josef Vaněk z agentury Dobrý den.

Paní Erbenová jí prý prvenství přeje, protože i o půl metru kratší vlasy prý vyžadují až příliš péče. "Já už na koupelnu moc času nemám, ráno jim dám tak půl hodiny a i když se mám hodit do gala, tak můžu dát vlasům maximálně hodinu," řekla žena, která se po mateřských povinnostech začala věnovat podnikání v realitách. "Jsem takový malý developer, opravuju a prodávám domy. Ale fakt jen malinký," dodala se smíchem Erbenová.