ČTK to dnes 9. 8. sdělila mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Vlakové spoje už jsou na všech místech nahrazeny autobusovou dopravou, ale ne v celých úsecích, protože někde jsou zatopené silnice. Oproti neděli se podařilo zprovoznit trať Lovosice - Teplice v Čechách. V obou krajích jsou i nadále uzavřeny desítky zničených silnic.

Uzavřen zůstává úsek Velké Březno - Boletice nad Labem na trati Ústí nad Labem-Střekov - Děčín, kde je od dnešního rána namísto všech vlaků v provozu náhradní autobusová doprava, i úsek Děčín východ - Františkov nad Ploučnicí na trati Benešov nad Ploučnicí - Česká Lípa. Zde autobusy jezdí ze stanice Děčín hl.n. - Františkov nad Ploučnicí a zpět.

V Libereckém kraji byly všechny vlaky regionální dopravy nahrazeny v úseku Liberec - Varnsdorf i v úseku Liberec - Černousy, autobusy však nemohou jezdit mezi Frýdlantem v Čechách a Černousy. Lidé mohou cestovat také z Frýdlantu v Čechách do Jindřichovic pod Smrkem, tam ale nemohou obsloužit zastávku Frýdlant předměstí, upozornila mluvčí.

Autobusy jezdí i na trati Raspenava - Bílý Potok pod Smrkem s výjimkou zatopeného úseku Hejnice - Bílý Potok.

"Cestující získají více informací v jednotlivých stanicích nebo u operátorů na lince Kontaktního centra Českých drah 840 112 113, případně na webových stránkách Českých drah www.cd.cz," sdělila Pistoriusová.

Ředitelství silnic a dálnic dnes informovalo o desítkách silnic, které jsou v postižených oblastech stále uzavřeny. Vozovky se zde kvůli záplavám propadly, na mnoha místech byly strženy mosty, jinde blokují průjezd sesuvy půdy.