Ten se tak po dlouhé době opět otevře lidem. „Chtěl bych tímto poděkovat rodině Lobkowiczů, že nám vyšla s možností pořádat tento „svátek vína“ právě na roudnickém zámku. Jsem moc rád, že se nám podaří alespoň v tento den vrátit na zámek život,“ uvedl ředitel Kulturního zařízení města v Roudnici nad Labem Pavel Soukup.

Na hlavní scéně na nádvoří zámku se představí například Marek Ztracený, Jakub Smolík či Smokie revival. Program druhé scény bude již tradičně probíhat před vinařstvím Lobkowicz. Zde zahraje například Vynález zkázy a Prodaná ještěrka.

„Na své si přijdou i děti. Kromě skákacího hradu budou mít i vlastní malou scénu, na které se představí Sváťovo dividlo. Od 10 do 18 hodin zde rodičům ratolesti dokonce pohlídají,“ doplnil Tomáš Pokorný, který má za Roudnici na starosti styk s médii.

Souběžně s roudnickým vinobraním proběhne na Karlově náměstí od 10 hodin výstava historických vozidel. Spanilá jízda autoveterenů Podřipskem startuje ve 14.30. Tato akce se uskuteční za finančního přispění Ústeckého kraje a města Roudnice nad Labem.