Městská kulturní zařízení (MKZ) místo něj na sobotu 19. září chystají Wohnoutobraní. Název akce je odvozený od kapely Wohnout, která původně na vinobraní měla vystoupit. Ředitelka MKZ Věra Kmoníčková uvedla, že odpoledne spojené s burčákem, vínem, hudbou, občerstvením, workshopem a přednáškou lídra kapely se bude konat v atriu a foyer Kulturního a konferenčního centra (KKC).

„Dodržet vládní opatření na vinobraní, na které v Litoměřicích chodí kolem 20 tisíc lidí, by bylo problematické. Zvolili jsme proto úspornější variantu, kde jsme schopni nařízení dodržet. Na večerní koncert můžeme vpustit do sálu maximálně tisíc lidí, kteří budou od sebe oddělení dvěma sektory,“ vysvětlila Kmoníčková.

Akce odstartuje ve 14 hodin v atriu KKC. Zpěvák a kytarista kapely Wohnout Matěj Homola pak bude od 15 hodin na přednášce vyprávět o svých cestách po Indii. V 19 hodin se zájemci prostřednictvím workshopu pro začátečníky seznámí s bicími. Den vyvrcholí večerním koncertem Wohnoutů a funkrockové skupiny Electric Lady. Vstupné na koncert je 450 korun. Odpolední program je zdarma.