Medaile získali Ludmila Holadová, předsedkyně Okresní agrární komory Most, Ivan Váňa, který obnovil vinařství na Mostecku, a František Kupsa, ředitel Žernoseckého vinařství, s.r.o.. „Celý život jsem pracoval tak, abych se za to nemusel stydět," řekl ke svému ocenění stručně Ivan Váňa.

František Kupsa pak poděkoval rodině a ostatním vinařům. „My, vinaři v Čechách, držíme při sobě, nekonkurujeme si," zdůraznil.

Následovalo udělení ocenění vínům, jež uspěla v soutěži, která výstavě předcházela.
V sobotu se návštěvníci mohou těšit od 11 do 17 hodin na doprovodný program Víno a pokrmy a od 14 do 15 hodin na seminář Víno a zdraví, který probíhá ve velkém sále sousedního hradu.

V sobotu bude také udělena Cena čtenářů Deníku. Tu získá vinařství, které obdrží nejvíce hlasů udělených na kuponu, který je součástí sobotního tištěného vydání Deníku. Hlasovací lístek je možné odevzdat na recepci u vstupu do Domu kultury. Na hlasovací lístek stačí napsat název vinařství, po sečtení hlasů bude cena udělena vítěznému vinaři v sobotu odpoledne. Čtenáři mohou vybrat ze sedmdesáti vinařství, která mají na výstavě svůj degustační stánek.