Výstava českých a moravských vín s mezinárodní účastí Vinařské Litoměřice se koná v pátek od 13 do 23 hodin a pokračovat bude ještě v sobotu od 10 do 19 hodin.

Do Litoměřic se u této příležitosti pravidelně vypravují také vinaři z jihu Moravy. Čtvrteční tornádo, které zpustošilo moravské vesničky na Břeclavsku a Hodonínsku, konání akce však nijak výrazně neovlivní. Za pořadatele z Ortopedického centra to potvrdil Pavel Kacerovský. „Několik vinařů už mi bohužel nahlásilo, že nemohou přijet. Jsou ale i tací, kteří se ozvali s tím, že jedou a celý výnos z prodeje svých vín věnují na konto určené pro obnovu škod po tornádu,“ uvedl Kacerovský.

Konkrétně se jedná o Vinařství Maděřič z Moravského Žižkova. „Šéf tohoto vinařství mi dnes ráno volal, že už je na cestě a veze plně naložené auto vínem. A zisk se rozhodl věnovat na pomoc zničeným obcím,“ doplnil Kacerovský.

Kromě degustace skvělých vín se návštěvníci Vinařských Litoměřic mohou těšit na páteční slavnostní program v podobě předání zlatých a stříbrných medailí ze soutěže, ceremoniál a společenský večer, který proběhne od 20 hodin v prostorách gotického hradu.

Doprovodné programy se konají také v sobotu. Uskuteční se například přednášky na téma Víno a pokrmy a Víno a zdraví. Samozřejmě nebude chybět ani cimbálová muzika.