Podle slov zástupkyně investora Blanky Holé (ŘSD) bude most převzat do předčasného provozu o sobotní noci a až poté na něm postupně proběhne standardní přejímací řízení s odstraněním případných závad. V sobotu dopoledne před otevřením proběhne na mostě jedna z posledních prohlídek.

Výlukový jízdní řád autobusů končí v neděli

V neděli 1. května se na svou trasu vrátí i šest regionálních linek Dopravy Ústeckého kraje, jedna linka MHD Litoměřice a také několik komerčních dálkových linek. Končí tak výlukové jízdní řády nejen na přímo dotčených linkách, ale díky provázanosti i na řadě dalších linek v okolí Litoměřic.

„Krajský úřad vydal rozhodnutí o předčasném užívání stavby Tyršova mostu, a to od soboty 30. dubna. Ze soboty na neděli provede Ředitelství silnic a dálnic ČR ještě nezbytná dopravní opatření a od neděle 1. května bude most opět průjezdný.

Ukončení výlukového režimu znamená, že se od začátku května vrací tradiční jízdní řády veřejné dopravy na linkách DÚK číslo 621, 623, 637, 638, 646, 651, 655, 661, 672 (zde platí dále výluka do Dubé), 679, 681, 683, 684, 685 a 711. Všechny jízdní řády jsou již v aktualizované podobě ke stažení v sekci jízdní řády na www.dopravauk.cz," uvedla mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

ŘSD si nyní musí ještě požádat o vydání stavebního souhlasu. Předčasné užívání stavby je podle Dosedělové povolené od 1. května do doby vydání kolaudačního souhlasu, nejdéle však do 1. prosince letošního roku. O povolení předčasného užívání požádalo ŘSD, protože všechny objekty mostu stavebně dokončilo. Chybí už jen provedení terénních úprav a uvedení pozemků dočasného záboru do původního stavu, což nebrání užívání mostu motoristy.

Tyršův most v Litoměřicích byl kvůli rekonstrukci uzavřen od 1. dubna loňského roku, oprava trvala 13 měsíců.