Litoměřice – v sobotu od 10 do 17 hodin proběhnou na nádvoří hradu adventní trhy, při kterých se představí tři soubory ZUŠ a Sváťovo dividlo, od 15 hodin se uskuteční v hradní kapli zádušní mše za Karla IV.

Roudnice nad Labem – v neděli od 11 hodin se zpívají u stromu na Karlově náměstí vánoční písně. Adventní trhy pořádají Kulturní zařízení města s Centrem Hláska v neděli a v pondělí, vždy od 10 do 18 hodin na Husově náměstí, v Kulturním domě Říp proběhne od 9 do 17 hodin 4. výstava Pomáháme Ježíškovi, na které se prezentují místní školy, kulturní a neziskové organizace.

Lovosice – v sobotu od 16 hodin se v Mírovém kostele Československé církve husitské uskuteční 2. adventní koncert skupiny Sebranci.

Terezín – první vánoční jarmark s netradiční prohlídkou a spoustou zábavy proběhne v sobotu od 10 do 16 hodin v pevnostním Kavalíru 2.

Libochovice – v sobotu od 13 do 16 hodin pořádá město v bazénu akci Plave malý i velký. Soutěže pro děti a dospělé jsou spojeny s předváděním potápěčské výstroje a jízdou na kajaku. Od 17 hodin na Náměstí 5. května proběhne rozsvícení vánočního stromu s kulturním programem.

Budyně nad Ohří – po včerejším koncertu Václava Hudečka zaplní v neděli od 17 hodin Zlatý sál Vodního hradu příznivci zdejších mažoretek. Ty pro ně připravily na závěr roku tradiční předvánoční prezentaci drobných formací.