Vzácným hostem byl František Ringo Čech, který patří mezi šestku vystavujících. A v Úštěku představil celkem jedenáct svých obrazů. Návštěvníky vernisáže potěšil svým přátelským chováním. Prozradil dokonce několik střípků ze svého života. Například to, že je sousedem známého kuchaře Zdeňka Polreicha, jehož žena mu občas nosí domácí vajíčka. „Před časem si u mne Zdeněk byl vypůjčit mouku, když mu doma došla," zmínil se Ringo a dodal, že ji ještě nevrátil. Přátelsky si utahoval také z vystavených obrazů Kristiana Kodeta, které se mu zdály málo barevné. „Do rohů bych mu tam přimaloval ještě muchomůrku a sluníčko," žertoval Ringo Čech, který je proslulý svými velice barevnými a veselými malbami.

Majitel galerie Libor Uhlík na vernisáži řekl, že za celou dobu její existence uspořádal už přes sto výstav různých zajímavých a vynikajících autorů. „Bylo velmi těžké vybrat ty nejzajímavější a někoho neopominout," podotknul Uhlík. Společně s Františkem Ringo Čechem se páteční vernisáže měl zúčastnit také Jan Saudek, ale kvůli pracovnímu vytížení nemohl do Úštěka přijet. Také Saudkovy obrazy, které jsou namalované podle jeho fotografií, zdobí zdi galerie.

A vedle zmíněného Kristiana Kodeta tam jsou k vidění také díla od severočeského malíře Dana Richtera, na kterých je například znázorněná krajina Českého středohoří. Své originály tam vystavují také dvě známé dámy. Jedná se o laskavé obrazy Ivy Hüttnerové a také detailně propracované obrázky květinových zátiší Vlasty Kahovcové. Výstava bude v úštěcké galerii k vidění až do 21. srpna.