Na silnici mezi Verneřicemi a Lovečkovicemi se totiž zřítila polovina mostu přes Bobří potok.

Most, který byl poškozen velkou vodou před třemi lety, spadl během víkendu. V pondělí pak místní lidé poznali, jaké je kvůli tomu čekají komplikace. Po silnici na Lovečkovice totiž jezdí autobusy, kterými jezdí lidé do škol a do práce.

„Museli proto z náměstí dojít pěšky až k mostku, za kterým na ně čekal autobus. Problémy byly také se zásobováním," říká starosta Verneřic Daniel Zygula.

Během pondělí dorazili do Verneřic dva statici, kteří posoudili stav mostku. Ten se totiž nezřítil celý, stát zůstala více než polovina.

Ale ani jeden statik se nechtěl podepsat pod jeho částečné zprovoznění. Bude tak po celou dobu uzavřen pro všechna auta, včetně osobních. Proto musel krajský úřad, který je vlastníkem mostku, vyznačit co nejdříve objízdné trasy.

Mostek ve Verneřicích je v současné době uzavřen pro dopravu. „Objízdné trasy povedou v jednom směru na Kravaře a Mukařov, ve druhém směru na Těchlovice, Malé Březno a Zubrnice," uvedla mluvčí krajského úřadu Magdaléna Hanáčková.

Osobní auta mohou využít jako objížďku místní komunikaci, na které je také mostek přes Bobří potok.

„Má ale nosnost jen jeden a půl tuny, proto na něj nemůžeme pustit ani dodávky, které zásobují verneřické obchody. Chystáme proto zvýšení jeho nosnosti na tři a půl tuny. To bude pro dodávky stačit," vysvětluje Zygula.

Kraj začal hned po zřícení mostu pracovat na jeho obnově. Lidé ve Verneřicích se totiž bez této spojnice nemohou na dlouho obejít.

„Aktuálně se řeší podklady pro výběrové řízení na zhotovitele se snahou provést samotnou rekonstrukci mostu co nejdříve," doplnila Magdaléna Hanáčková.