„Letos na devadesát devět procent venkovní bazén neotevřeme," sdělila Dana Berková, vedoucí správy provozu lovosických sportovních zařízení.

V Litoměřicích věří, že by venkovní koupaliště mohli otevřít v půli července. „Je to hrubý odhad. Pracujeme pátým dnem na odstraňování povodňových škod," řekl Ladislav Beneš, správce bazénu.

„Když jsem si přečetla, jaká všechna opatření budeme muset z hygienických důvodů udělat, vidím to na letošní uzavírku venkovního bazénu. Raději se soustředíme na zprovoznění plavecké haly," pokračovala Berková. „Pokud bychom to všechno stihli, otevřeli bychom venkovní bazén na konci července. A to nemá smysl, provoz bazénu by byl hodně ztrátový," uzavřela Dana Berková..

To v Litoměřicích kromě bláta řeší i kmen stromu. „Leží tam jeden obrovský kmen, který lze odstranit jen velkým jeřábem z lodi. Opravdu zatím nevíme, jak ho dostaneme pryč," popsal situaci na koupališti Beneš.

„Škody máme na sauně, na technologiích, musíme zkontrolovat elektřinu." Podle Beneše na odstraňování škod pracuje armáda, litoměřičtí hokejisté i hasiči. „Potřebuje vše vyklidit tak, abychom mohli začít čistit wapkami."

Opačná situace je ve Štětí, které se po letech dočkalo otevření venkovního koupaliště, které prošlo kompletní rekonstrukcí. V regionu je tak de facto jediným, které funguje a včera odpoledne slavnostně zahájilo provoz. „Povodeň ve Štětí koupaliště neovlivnila. Doufáme, že si lidé k nám cestu najdou a pomůže tomu především počasí," řekl štětský starosta Tomáš Ryšánek.