„I když je rozpočet města velmi napjatý, uvolnili jsme téměř 2,8 milionu korun na výměnu všech 192 oken v celé škole. Jde přece o naši příspěvkovou organizaci. Od investice si slibujeme úspory hlavně na energiích,“ odůvodňuje akci místostarosta Petr Domorázek.

Vstříc škole a městu vyšel zhotovitel. Původně totiž bylo dohodnuto, že by „udělala“ jen pavilon 1. stupně. Nakonec se jejímu vedení podařilo zajistit dost lidí, takže většinu nejdůležitějších prací v místech, kde se pohybují žáci, zvládne během těchto prázdnin, aby nebyl ohrožen chod školy.

„Jedou opravdu fest. První stupeň už mají hotový, tam už se uklízí, jen budou usazovat parapety a od pátku do neděle žaluzie,“ chválil stavbaře po víkendu a pondělní obhlídce ředitel školy Václav Pištora.

„Byl jsem ve třídě, kde už okna vyměnili. Nebyly tam ještě dveře, ale mohu říci, že teplota ve třídě - to byl oproti předchozímu stavu diametrální rozdíl. Výměna bude pro nás opravdu velkým přínosem,“ pochvaluje si už teď ředitel a dodává, že po prázdninách vymění stavbaři ještě okna v suterénu, v kancelářích, ředitelně, sborovně i v kabinetech.

Úspory energie motivují radnici k dalším podobným akcím. Kompletní výměna oken čeká letos štětský dům dětí a mládeže. Zateplení se dokončuje i na Základní škole Ostrovní, na projekt dostalo město dotaci z ministerstva životního prostředí.

Miroslav Zimmer