„Chtěli bychom tento prostor kompletně revitalizovat. Cílem by mělo být vytvořit park, který by umožňoval vyžití všem věkovým skupinám, od těch nejmenších na začátku, po nejstarší na konci parku,“ přiblížil Petr Domorázek, štětský místostarosta.

Kromě dětských hřišť by se zde mělo objevit také hřiště na volejbal, nebo tenisový kurt. Vše by podle představ radnice mělo doplnit velké množství zeleně, přičemž celý areál by se nalézal v těsné blízkosti Labe.

Právě poloha u řeky by mohla zkomplikovat realizaci a následné užívání areálu. Část pozemku je totiž v zátopové oblasti.

„Vyjednáváme s Povodím Labe o tom, zda by byl park v ohrožení. Myslím si, že pokud by byla sportovní zařízení konstruovaná tak, aby bylo možné je v případě ohrožení vodou odvézt, tak je realizace parku možná,“ říká Zdeňka Rulíšková, starostka Štětí.

Pokud by všechna jednání dopadla dobře a město by získalo požadovanou dotaci, odhaduje realizaci na přibližně dva roky.

Příprava parku na břehu Labe však není jedinou akcí do které by se chtěli Štětští pustit. Podali také žádost o dotaci na revitalizaci koupaliště a stadionu. Záměrem je rozšířit areál o další sportoviště jako je minigolf a podobně.