Ten škola nutně potřebuje, aby mohla uspokojit rostoucí zájem dětí o základní vzdělání v hudebním a výtvarném oboru a od příštího školního roku i v nově otevřeném oboru literárně-dramatická tvorba.

Výstavbu ateliéru zahájil zhotovitel v minulých dnech. „Stavba by měla být dokončena letos v prosinci, náklady na její realizaci se podařilo soutěží snížit a měly by se pohybovat kolem osmi milionů korun. Podle předběžné dohody nám na investici přispěje darem necelých tří milionů korun společnost Mondi. Na takový projekt nebyla dosud vypsána žádná dotační výzva, a protože škola potřebuje neodkladně nové prostory, rozhodli jsme se uvolnit prostředky z vlastních zdrojů. Podporu Mondi vítáme, je to důkaz, že avizovaný zájem podporovat zejména projekty pro mladou generaci nezůstane jen na papíře," uvedl Miroslav Andrt, místostarosta města.

Ředitel ZUŠ Jan Hrovatitsch informoval rodiče žáků na poslední schůzce nejen o zvýšení kapacity školy od září 2017, ale i o rozšíření výuky v hudebním oboru o další čtyři nástroje. Dál by se měla rozvíjet dlouhodobá spolupráce školy s knihovnou, nyní i se zapojením výtvarného oboru.