Pištorová se o post bude ucházet znovu. Vypsání výběrového řízení potvrdil na zastupitelstvu minulý čtvrtek starosta Tomáš Ryšánek. „Radní vyhlásili 23. ledna konkurzní řízení na místo ředitele DDM,“ řekl. Na jednání přišli občané s peticí proti vypsání konkurzu a na podporu stávající ředitelky DDM. Za 14 dní ji podepsalo 866 lidí.

Chtějí novou koncepci

Za petiční výbor vystoupila Eliška Holešinská. Požádala radní o zdůvodnění konkurzu. „Ředitelce končí 6leté funkční období a rada chce vidět novou koncepci,“ reagoval starosta. „O fungování DDM včetně mateřského centra se vedou diskuze. Je možné tam rozvinout aktivity,“ zmínil místostarosta Miroslav Andrt.

Radnímu Michalu Kurfirstovi se zdá, že město dává na DDM snad nejvíc v celém Ústeckém kraji. K úvaze dal, zda ve volnočasových aktivitách pro děti a mládež neponechat „volný trh“, pobídnout by se k tomu mohly i školy. Petenti připomněli, že nedávno byli ostatní ředitelé městských příspěvkových organizací ve Štětí automaticky potvrzeni. Andrt připustil, že vyhlásit konkurz na ředitele je tu poměrně novum.

Úklid psích exkrementů
Výkaly po psech, nedopalky po kuřácích. Jaro odhaluje znečištění trávníků

Podle lidí můžou být v pozadí vypsání konkurzu osobní zájmy Kurfirsta, který řídí Labe arenu. V tomto Národním olympijském centru vodních sportů se s dětmi a mládeží pracuje také. Radní to na zastupitelstvu vyvracel. Před DDM podle něj stojí řada otázek i výzev a na stole má být koncepce. „Největší šanci má stávající paní ředitelka, nejlépe to zná,“ dodal.

Pracovnice DDM Jaroslava Arazimová namítla, že koncepce se dá zpracovat i bez výběrového řízení. „Rada mohla ředitelce uložit předložení nové koncepce rozvoje DDM,“ podpořila občany zastupitelka Ivana Roubíčková.

Radní rozhodnutí nezmění

I přes petici a bouřlivou diskuzi na zastupitelstvu rozhodnutí radních platí. Výběrová komise se má sejít 25. března. Lhůtu pro podání přihlášky mají zájemci do 20. března. „Co bylo naplánováno, platí,“ potvrdil mluvčí města Petr Hoznédl.

Vozidlo záchranné služby hodil řidič na boudu.
FOTO: Vozidlo je po nehodě na odpis. Řidič vyvázl bez zranění

Pištorová, které druhé období ve funkci po 10 letech skončí k 7. červenci, se do konkurzu přihlásí. S peticí prý sice nemá nic společného, podpory lidí si ale cení. „Rada měla právo konkurz vyhlásit,“ dodala s tím, že si bude snažit připravit co nejlepší koncepci, aby post obhájila. Podle ní DDM nestagnuje, rozvíjí se a finance na provoz má i z jiných zdrojů než od města.

Petice k různým problémům jsou ve Štětí časté. Jedna z posledních byla proti zrušení zahrádkářské kolonie u koupaliště a dostavbě obchvatu. Podle některých Štěťanů ale nejsou petice vždycky úplně „čisté“. „Používají se lži, polopravdy a dehonostace oponentů,“ napsal na blog člen finančního výboru města Filip Votoček.

Upozornil i na kontroverzní sběr podpisů, údajně po hospodách od podnapilých hostů, kteří ani nevědí, co podepisují. „Stoprocentně vím, že petice proti konkurzu a na podporu stávající ředitelky kolovala v baru Quatro a restauraci Sport,“ upřesnil Deníku Votoček.

Ilustrační foto
Oprava okapů přišla seniora draho. Podvodníci ho připravili o více než 200 tisíc