Na úřad začali lidé víc chodit kolem půl desáté. „Byli tu ale někteří už po sedmé hodině,“ uvedla Jaroslava Čapková z volební komise. Komisaři budou muset po 22. hodině, kdy ve Lhotce volby skončí, hlasovací lístky odvézt na městský úřad v Lovosicích. Výsledky by měly být známy o půlnoci.

Loni v říjnových volbách hlasovaly skoro tři čtvrtiny obce. Podle místních je tu velká účast tradicí. „Všichni chodí. Akorát že půlka je tak a druhá tak,“ komentoval jeden z bývalých starostů obce Arnošt Řehánek. „Jsou tady dva tábory,“ potvrdil i Karel Schingler ze Lhotky.

Ilustrační foto
Obvinění ve věznici v Litoměřicích pracují dál

Starostou v uplynulém volebním období byl Josef Nedorost (Rozumná volba). V opakovaných volbách kandiduje na 2. místě za Hanou Veselou. Konkurenční platformu Volba pro Lhotku vede Jitka Limberková.

Naposledy zvítězila asi o sedm procent Rozumná volba. Potom ale nesložil slib dostatečný počet zastupitelů, byli pouze čtyři ze sedmi. Odstoupili všichni kandidáti z Volby pro Lhotku včetně náhradníků.

Proto se volby ve Lhotce v sobotu opakují stejně jako v dalších čtyřech obcích Ústeckého kraje.

Beata Gubaničová se narodila Lucii a Vítu Gubaničovým z Kostelce n. O. 12. března v 21.30 hodin v Litoměřicích (50 cm a 2,97 kg).
Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka na Litoměřicku a Podřipsku