Poprvé se světelná vánoční výzdoba na stromečku a na dalších místech ve městě rozsvítí v pátek 26. listopadu. Stane se tak ale v blíže neurčenou podvečerní hodinu. Původně plánovaný akt v podobě slavnostního rozsvícení vedení města s ohledem na zhoršující se epidemickou situaci zrušilo.

Slavnostního rozsvícení vánočního stromu se v Litoměřicích v předchozích letech účastnily stovky přihlížejících. A právě kumulaci velkého počtu lidí ve stejnou dobu na stejném místě se chtějí organizátoři vyhnout.

Tak rozsvěceli vánoční strom v Litoměřicích v roce 2019:

Doprovodný program v podobě adventních trhů zůstává nezměněn. „Chceme předejít tomu, aby se v jeden okamžik shromáždily na náměstí stovky, možná i tisíce dospělých a dětí,“ vysvětlila ředitelka Městských kulturních zařízení Michaela Mokrá.

Po rozsvícení by podle stávajících plánů pořadatelů měly pokračovat adventní trhy po dobu dvou víkendů a na ně od 10. prosince navazující vánoční trhy. Jejich podobu po konzultacích s krajskou hygienickou stanicí pořadatelé upřesní a zveřejní na začátku příštího týdne.