Štětský strom nakonec předstihl konkurenta z Havířova o necelých 300 hlasů s konečným výsledkem 1746 „kliků“.

„Z výsledku hlasování jsme nadšeni. Dokázal, že i malé město jako je Štětí může mít pěkný vánoční strom a zvítězit v takové soutěži. Pro nás na radnici je to velký závazek pro příští rok. Musíme dokázat pokračovat v nastoupeném trendu a i při omezeném rozpočtu realizovat akce, díky nimž budeme na naše město hrdí a bude se nám v něm dobře žít,“ sdělila po ukončení hlasování Zdeňka Rulíšková, starostka Štětí.

Přípravy na instalaci a výzdobu letošního sedmnáct metrů vysokého vánočního smrku zahájili Štětští již v jarních měsících.

„Na stromě je 3200 světelných bodů. Jsou tam záblesková LED světla, rampouchy, špička a další. Výzdoba je zajímavá tím, že je velice energeticky úsporná. Hodinová spotřeba se rovná přibližně třetině hodinové spotřeby průměrné žehličky,“ přiblížil Jindřich Boček, který výzdobu stromu navrhoval a následně dodal.

Strom pochází přímo ze Štětí, kde byl pokácen kvůli tomu, že stínil. Přesnou částku, která byla potřeba k pořízení osvětlení stromu nechtěl štětský místostarosta Petr Domorázek specifikovat.

„Nebylo to málo, ale na druhou stranu, osvětlení je z LED diod, takže je o mnoho úspornější než to předešlé,“ vysvětluje Petr Domorázek. Kromě nového osvětlení stromu pořídili letos Štětští také několik ozdob do ulic města.

„Jde o několik motivů, jsou na pěší zóně. Upřednostňujeme osvětlení s LED diodami,“ dodal místostarosta. Štětský vánoční strom soutěži jasně dominoval již od začátku. S přehledem zvítězil v okresním i krajském kole. Jen v republikovém mu nebezpečně „šlapal na paty“ havířovský strom.