Bariéra proti velké vodě totiž přehradila chodník na Terezínské ulici u mostu přes Modlu. Protipovodňová zeď zůstane v tom stavu, v jakém je, i nadále.

„O zničených schodech už víme. Zjistíme, co se stalo, a určitě dřevěné schodiště opravíme," sdělil Petr Plessney z Povodí Labe. „Zatím nevím, jak ty schůdky vypadají, jak velké je poškození. V co nejkratším čase stav schodiště prověříme a opravíme."

„Stále platí, že protipovodňový val zůstane do té doby, než vybudujeme betonovou zeď," potvrdil Plessney z Povodí Labe. „Současné řešení je dočasné, naštěstí při povodni fungovalo. Nyní máme jistotu, že pokud by zase přišla velká voda, tento val lze použít a je to funkční ochranné opatření."

Povodí má nachystané dvě varianty řešení, jak by mohla vypadat trvalá bariéra proti velké vodě. V té první by se zeď vyhnula současnému místu. „Máme náhradní variantu blíž k Modle. Domluvili jsme se s Povodím Ohře a my ten sporný pozemek obcházíme," sdělil přede dvěma týdny Lukáš Landa, vedoucí střediska z Povodí Labe.

„Celá stavba by mohla být dokončena ještě letos. Nyní probíhá na Ústeckém kraji stavební povolení, které by mělo nabýt právní moci. Pak vybereme stavební firmu. Tato varianta vznikla už před rokem."

Druhá varianta počítá se zachováním současného valu a jeho úpravou. „Jeho vybudování stálo řádově miliony korun. Určitě val zůstane do doby, než najdeme konečné řešení. Třeba vše překvalifikujeme a ponecháme ho tam, přestože je na cizím pozemku. Naši právníci zkoumají, co lze a co nelze," nastínil další možné plány Lukáš Landa z Povodí Labe.