Po jak dlouhé době se vracíte do Litoměřic? Jak se sem těšíte?
Do Litoměřic se těšíme vždycky. S Bacily jsme tu několikrát hráli i na výstavě Zahrada Čech. A po jaké době? Víme to docela přesně. Budeme tu koncertovat po pěti letech a dvou dnech.

Na co se tu vaši fanoušci mohou těšit?
Zahrajeme staré, mladší i nejnovější písničky pro dříve narozené i pro nejmladší. Například Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Stín katedrál, Massachusetts, Dr.Dam di Dam, Kdo vchází do tvých snů (má lásko) Suzanne, ale i rockovější Planetárium, Celý svět se mnou je tu z Atlantidy '99 nebo Lásku ztracenou. Možná dojde i na Půlnoční…

Budete na základě nového alba „Mezi svými" realizovat nějaký speciální vánoční program?
Ano, speciální vánoční koncerty budou jen tři. Jeden 14. prosince v Kutné Hoře, kde s námi vystoupí i chlapecký sbor Pueri Gaudentes. Dva koncerty 22. prosince v pražské Hybernii. V odpoledním se k nám přidá ostravská skupina FíHa a večer máme malé překvapení v podobě ukázky z připravovaného muzikálu Mýdlový princ.

Jste také představitelem hlavních rolí v oceňovaných filmech (Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti,…). Chystáte se vrátit před kameru?
To nezáleží na mém rozhodnutí. Herce do filmů většinou vybírají režiséři. Na kamerové zkoušky jsem byl vždy pozván, a tak to bylo i u mého prvního filmu Ostře sledované vlaky. O roli mladého výpravčího Miloše Hrmy původně stál sám režisér Jiří Menzel. Prý ale nakonec uznal, že jsem hezčí… (smích)